JUDr. Václav Ort se představuje nejen voličům

ortvaclav 17kucharvyskaOsobně si myslím že voliči by měli o svých kandidátech vědět co nejvíce.

Narodil jsem se v malé obci Nepřívěc u Sobotky, v nádherné oblasti Českého ráje. Pocházím se starého sedláckého rodu, rodokmen naší větve Ortů sahá do roku 1576.
Po absolvování základní školy jsem vystudoval zemědělskou školu. Po škole jsem pracoval ve funkci zemědělského technika rostlinné výroby. Maminka zemřela, když mi bylo 3,5 roku v roce 1956 a táta téhož roku vstoupil do JZD. Mám devět sourozenců a naše dětství bylo protkané prací.


Členem JZD Libošovice jsem se stal v roce 1967, to mi bylo 15 let. Zemědělské podniky se postupně slučovaly do velkých celků, a tak jsem se v roce 1977 ocitl ve vedení JZD Sobotka; s 6300 hektary to bylo největší zemědělské družstvo ve Východočeském kraji. Člen jsme zůstal do roku 1990. Původně pro družstvo jsem začal studovat Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Školu jsem dokončil a složil náročné rigorózní zkoušky, s právem nosit titul doktora práv. Od roku 1991 podnikám, nejprve to byla nutnost, pak koníček.

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné, v roce 1990 jsem měl nastoupit do diplomatických služeb, ale místo toho jsem začal pracovat ve stavebnictví jako vykladač vagónů. To mě však nenaplňovalo, a tak jsem se roku 1991 stal OSVČ. Podnikání je škola života a za 27 let jsem získal řadu odborných zkušeností a dnes jsem zemědělec, stavař, obchodník, hoteliér a především právník.

Vím moc dobře, co drobné podnikatele trápí – chtěl bych jim vážně pomoct. Od mládí jsem hodně sportoval, jezdil na dostihových koních, hrál kopanou. Rovněž jsem hrál na housle a navštěvoval recitační studio Fráni Šrámka v Sobotce, tenkrát pod vedením profesorky Seemanové.

Za SK Sobotka jsem závodně kopal od 12 let po celých 15 let. Více jak dvacet let jsem byl členem výboru a téměř pět let předsedou. Přes dvacet let jsem byl členem okresního výboru ČSTV v Jičíně. Toto vše mě poznamenalo na celý život – láska ke sportu a k obyčejným pracovitým lidem.

Můj politický život byl rovněž pestrý – byl jsem předsedou OV SSM Jičín, tajemníkem OV KSČ a zažil politický zvrat v roce 1989. V současné době jsem členem OV, KV i ÚV KSČM. Všechny funkce vykonávám bez nároku na jakoukoliv finanční odměnu. Pracuji zcela nezištně a naplno tak, jak je mým zvykem.

Nabídku kandidovat do poslanecké sněmovny jsem přijal, neboť si uvědomuji, že jinak vše, co dělám, mi nedává šanci více pomáhat lidem, a jedině přes aktivní činnost v PS Parlamentu ČR toho lze dosáhnout. Změnu kvality života lze docílit jedině kvalitou předkládaných zákonů. Chtěl bych přesvědčit lidi, aby šli k volbám, volili naši stranu a tím zachovali šance pro lepší život našich dětí.
To, že jsme permanentně okrádáni, a to platí pro mladé i staré – je naše chyba. Pokud máte dost planého žvanění a arogance, pokud nadáváte na nízké platy a důchody, na to, že musíme jíst nekvalitní výrobky, na to, že nám kradou nerostné bohatství, vodu, a ničí naši přírodu, zabírají úrodnou půdu, na to, že nedokážeme být soběstační ve výrobě potravin, na to, že nám devastují školství, zdravotnictví, neumí opravit silnice, ale na zbrojení je peněz dost – pojď k volbám, milý občane, a zastav to!

Je toho hodně, co se musí změnit. Proto musíte jít k volbám a volit ty, kteří to chtějí dělat pro vás, s vaší maximální podporou.
Přál bych si, aby lidé vystoupili z letargie, narovnali se. A jak já říkám – probuď se, vstaň a pojď volit – je to tvé právo, ale i povinnost. S nadsázkou říkám – voličů mám v okrese 15 tisíc, a to je dost, jenom se jim musím připomenout, neboť byly doby, kdy jsme se opravdu znali. JUDr. Václav Ort

22. 4. 2017
skola2 3568 x
Nahoru